Startpagina Actueel

Vlaamse landbouw wil minder everzwijnen

Terug van weggeweest in Vlaanderen toont de toename van everzwijnen aan dat onze natuur gezond is. Daar staat tegenover dat de groeiende everzwijnenpopulatie veel schade berokkent aan en voor overlast zorgt in tuinen, verkeer en landbouw.

In de commissie Leefmilieu van het Vlaams parlement van 27 juni wees parlementair Sofie Mertens (cd&v) op de overlast die everzwijnen kunnen aanrichten. Vooral de provincie Limburg heeft een everzwijnenprobleem. Vorig jaar werden er in totaal 2.562 everzwijnen afgeschoten. Daarvan kwamen er 2.103 uit Limburg. In datzelfde jaar 2022 werden er in heel Vlaanderen 475 gevallen van wildschade veroorzaakt door everzwijnen gemeld. Daarvan kwam er 416 uit Limburg.

Ontoereikende...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Duitsland heeft nieuwe minister van Landbouw

Actueel Duitsland heeft een nieuwe regering. Friedrich Merz van CDU/CSU had wel 2 rondes nodig om verkozen te worden tot de nieuwe bondskanselier. Christendemocraat Alois Rainer wordt de nieuwe Duitse minister van Landbouw.
Meer artikelen bekijken