Startpagina Akkerbouw

Maart was warme, natte en sombere maand

De maand maart 2024 was een warme en natte maand, met weinig zon. Die scheen afgelopen maand slechts 95 uur en 8 minuten, terwijl dat normaal 125 uur en 45 minuten is. Dat blijkt uit het klimatologisch overzicht van het KMI.

Op enkele dagen na, lagen de temperaturen in Ukkel de hele maand boven de normale temperatuur voor de tijd van het jaar. Gemiddeld was het in maart 9,1 °C, terwijl dat normaal 7,1 °C is. Het gaat om de vierde hoogste temperatuur voor de huidige referentieperiode. Het record dateert van 2017, toen het 9,6 °C was. De temperaturen varieerden in Ukkel tussen 1,6 °C (8 maart) en 18,6 °C (14 maart). Het was nog maar de achtste keer dat deze waarde boven 0 graden bleef.

Na februari, telde ook maart...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Landbouwers telen in 2025 opnieuw meer granen

Akkerbouw Het Agentschap Landbouw en Zeevisserij heeft op basis van de verzamelaanvraag 2025 een eerste voorlopige analyse gemaakt van de aangegeven arealen van de hoofdteelten. Uit deze eerste analyse blijkt dat Vlaamse landbouwers dit jaar 12% meer granen telen dan vorig jaar. Het areaal granen herstelt zich daarmee na een erg slecht jaar 2024, toen de aanhoudende regen en de zompige akkers inzaaien onmogelijk maakte. Verder stijgt het areaal aardappelen in 2025 met 7%. De arealen groenten en fruit laten een status quo optekenen. De ecoregelingen blijken ook in 2025 een groot succes te zijn.
Meer artikelen bekijken