Startpagina Economie

Farm Web Awards: Terugblik met de vorige winnaar

Dit jaar huldigt Fedagrim opnieuw landbouwtoppers op het wereldwijde web, na een eerste editie in 2015. In afwachting van de nieuwe lichting sprak Landbouwleven met Bart Van Parijs, één van de winnaars van de vorige editie.

Leestijd : 2 min

Vorige editie deelde minister voor Digitale Agenda Alexander De Croo de beeldjes uit. Hij had het toen over hoe de aanwezigheid op het internet van landbouwbedrijven een verschil kan maken voor hun inkomen. “Op die manier kunnen landbouwers tussenpersonen uitschakelen. Het maakt de verkoop van landbouwproducten democratischer en transparanter.”

Facebook boven website

De award voor beste website in Vlaanderen ging in 2015 naar www.purfruit.be van Bart Van Parijs en zijn familie uit het West-Vlaamse Oeselgem. Ook de Facebookpagina PurFruit viel in de prijzen. Vandaag de dag oogt de website nog steeds fris, en ook de Facebookpagina van de laureaat ziet er levendig uit.

Voor de website trekt Van Parijs nu wekelijks een half uurtje uit, minder dan twee jaar geleden. Hij werkt wel nog één à twee uur per week aan de Facebookpagina. “We hebben meer en meer de kaart van Facebook getrokken. De website dient vooral om ‘permanente’ informatie over ons bedrijf te geven. Via de site sturen we mensen door naar de Facebookpagina, die actueler is”, legt hij uit.

Tips en trucs

Kan je ook echt klanten winnen door aanwezig te zijn op het web? Van Parijs knikt stellig van ja, maar voegt eraan toe dat het vooral via Facebook gebeurt. “Doordat we er zo mee bezig zijn is het een direct spreekkanaal geworden. Via een actieve databank houden we ook ons klantenbestand bij. Ten slotte betekent onze online aanwezigheid veel gratis reclame.”

Hij weigert pertinent te betalen voor reclame op Facebook. Als hij verder kijkt ziet hij nog mogelijkheden in Twitter en Instagram, maar door teveel tijdbeslag gaat hij daar voorlopig niet mee aan de slag. Wat heeft hij beginnende online landbouwers nog mee te geven? “Geef duidelijke informatie, zonder overdaad aan tekst maar mét overtuigende beelden. We leven in een 15-seconden beeldenmaatschappij, kijk maar naar alle nieuwssites.”

Meer informatie vindt u op de website van Fedagrim, www.farmwebawards.eu .

D.C.

Lees ook in Economie

Vertrouwen van Vlaamse landbouwers gedaald

Actueel De Vlaamse landbouwconjunctuurindex daalt in het voorjaar van 2026 van 86 punten naar 75. Deze terugval hangt vermoedelijk samen met het gedaalde vertrouwen van de landbouwers, veroorzaakt door geopolitieke spanningen maar ook door afzetproblemen en stijgende energieprijzen. Dat blijkt uit de zesmaandelijkse landbouwconjunctuur-enquête, waaraan 485 landbouwers uit het Landbouwmonitorings-netwerk (LMN) deelnamen in maart.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Danis

Koolskamp, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures