Startpagina Verkiezingen

Werkgroep Landbouw vandaag uit de startblokken

Donderdag 27 juni komen de eerste werkgroepen die onderhandelen over de vorming van een nieuwe Vlaamse regering, waaronder die van Landbouw, een eerste keer samen. Dat bevestigt de woordvoerder van formateur Matthias Diependaele.

Leestijd : 1 min

De betrokken werkgroepen - met daarin onderhandelaars van N-VA, Vooruit en cd&v - hebben maandagavond de onderhandelingstekst van N-VA ontvangen, hebben nadien 2 dagen leestijd gekregen en kunnen nu aan de slag. Concreet starten vandaag (27 juni) de werkgroepen Landbouw en Cultuur-Media-Jeugd-Onroerend Erfgoed. Vrijdag komt ook de werkgroep Wonen een eerste keer samen.

Intussen is ook een tweede reeks onderhandelingsnota's klaar. In principe kunnen ook die werkgroepen vanaf het weekend bijeenkomen.

Intussen is formateur Matthias Diependaele samen met partijvoorzitters Melissa Depraetere (Vooruit) en Sammy Mahdi (CD&V) begonnen aan een consultatieronde met het middenveld. Zo stond er vandaag een afspraak met ondernemersorganisaties Voka en Unizo op de agenda. Ze gaan ook samenzitten met enkele landbouw- en milieuorganisaties.

Belga/ThD

Lees ook in Verkiezingen

Groen licht voor aantreden nieuwe Europese Commissie

Verkiezingen Het Europees Parlement heeft woensdag 27 november in plenaire zitting in Straatsburg met 370 tegen 282 stemmen bij 36 onthoudingen het vertrouwen gegeven aan de nieuwe Europese Commissie van voorzitter Ursula von der Leyen. De Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie, treedt aan op 1 december.
Meer artikelen bekijken