Startpagina Veeteelt

Wallonië telt 20 à 25 wolven

In Wallonië leven momenteel tussen 20 en 25 wolven, verspreid over 3 gebieden in de Hoge Venen en de Belgische Eifel. Dat blijkt uit cijfers van Waals minister van Landbouw en Plattelandszaken Anne-Catherine Dalcq (MR).

"De huidige strategie is niet om een drempel vast te stellen waarboven de aanwezigheid van de wolf problematisch wordt. De schade die in een gebied wordt aangericht is niet recht evenredig met het aantal wolven", aldus minister Dalcq. Ze wijst erop dat "de twijfel altijd in het voordeel van de boer speelt bij schadevergoedingsprocedures" als er schade wordt aangericht door een wolf.

Jaarlijks dertigtal schapen en tiental runderen aangevallen

Volgens minister...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

Wordt ammoniakuitstoot in melkveestallen onderschat?

Veeteelt In het Vlaams Parlement vroeg Andy Pieters (N-VA) zich af of de ammoniakuitstoot van melkveestallen systematisch wordt onderschat. Hij had bedenkingen bij de potentiële impact op het huidige systeem van Vlaamse emissiefactoren, de vergunningverlening en de sectorale reductiedoelstellingen.
Meer artikelen bekijken