Startpagina Actueel

Plattelandspact komt er tegen 2026

Het schrijven aan het Plattelandspact kan beginnen en dat pact moet er tegen het voorjaar van 2026 zijn. Met het Plattelandspact wil Vlaams minister Hilde Crevits (cd&v) een antwoord bieden op de uitdagingen van het platteland.

De uitdagingen zijn eigenlijk al langer gekend. Het platteland kampt met een gebrek aan dienstverlening: scholen, ziekenhuizen en andere zorg, postbedeling, geldautomaten, mobiliteit, allerlei diensten van overheden, sportinfrastructuur, kinderopvang ... Bovendien leeft er op het platteland - meer dan in de steden - het sentiment dat men over het hoofd wordt gezien door de politiek. Lokale politici zien dan weer dat steden meer financiële middelen krijgen en dat de stem van het platteland minder gehoord wordt op de hogere niveaus.

Er is nog meer...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Twee diepvriesgroente-afnemers mikken op bodemprijzen, INGRO voorkomt overschotcrisis

Groenten Twee belangrijke afnemers in de diepvriesgroentenindustrie liggen onder vuur nadat ze uitzonderlijk lang wachtten om groenten bij landbouwers te contracteren. Volgens bronnen uit de sector hoopten beide bedrijven dat boeren uiteindelijk lagere prijzen zouden aanvaarden onder druk van de markt. Die strategie dreigde echter uit te monden in een ernstig overaanbod van groenten.
Meer artikelen bekijken