Startpagina Wetgeving

OCMW Gent sloot in feite boeren uit van verkoop 450 ha landbouwgrond

Landbouwgrond is schaars. Tegelijk zijn vele landbouwers op zoek naar grond, om uit te breiden of te starten. Die extra grond is broodnodig om hun bedrijf leefbaar te houden in de toekomst. Toch konden landbouwers niet meedingen naar de 450 ha Zeeuwse landbouwgrond van het Gentse OCMW. Hoe kon dit gebeuren, en kan dit in de toekomst vermeden worden?

Fernand Huts, de eigenaar van Katoen Natie, kocht in 2016 via een Luxemburgse vennootschap 450 ha landbouwgrond aan van het Gentse OCMW. Hij betaalde er 17,5 miljoen euro voor, wat overeenkomt met zo’n 39.000 euro per ha, een erg gunstige prijs. Enkele landbouwers uit het Gentse betwisten die verkoop nu.

In strijd met Europa

Ze pleiten ervoor de transactie nietig te verklaren,...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Wetgeving

Proces van Waalse boer tegen TotalEnergies hernomen

Wetgeving Het proces tussen een boer uit Henegouwen en TotalEnergies is op 4 december hernomen met een nieuwe voorzitter. Landbouwer Hugues Falys spande de rechtszaak aan vanwege de vermeende verantwoordelijkheid van het energiebedrijf voor de klimaatverandering.
Meer artikelen bekijken