Startpagina Actueel

Pony doodgebeten in Oudsbergen

Zondagochtend (24 augustus) werd opnieuw een doodgebeten pony aangetroffen in de Limburgse gemeente Oudsbergen, langs de N76. Het kadaver lag op het fietspad langs de drukke rijbaan. Vermoedelijk is de pony door een wolf doodgebeten. Het gaat om het zevende wolvenslachtoffer in een maand tijd.

Leestijd : 1 min

De 6 jaar oude pony was uit een weide weggesleurd langs Plokroy in Meeuwen (Oudsbergen). Het voorval veroorzaakte zondag opschudding bij de buurtbewoners. Volgens de eigenaars was de weide afgezet met een 'wolf-proof' omheining door middel van stroomdraden.

Eigenaars van dieren kunnen hun weide met een wolfwerende omheining beveiligen via het Wolf Fencing Team. Burgemeester Ilse Wevers en schepen Marco Goossens betuigden hun medeleven aan de getroffen eigenaars. Met de bevoegde minister wil de gemeente bekijken welke maatregelen er nog genomen kunnen worden.

Belga

Lees ook in Actueel

Nieuwe Nederlandse regering heeft ambitieuze plannen

Actueel Nederland heeft een nieuwe regering. Het is een minderheidskabinet van VVD (liberaal), CDA (christendemocratisch) en D66 (sociaalliberaal). Omdat deze coalitie geen meerderheid heeft in het parlement, moet voor elke te nemen maatregel steun gezocht worden bij oppositiepartijen.
Meer artikelen bekijken