Startpagina Economie

Trump verlaagt tarieven op fruit, rundsvlees, koffie en thee

De Amerikaanse president Donald Trump heeft op 14 november een decreet ondertekend waarmee hij de invoertarieven op verschillende producten verlaagt of intrekt. De prijzen van de betrokken producten schoten de voorbije maanden de hoogte in.

Leestijd : 1 min

Onder meer de invoertarieven op koffie, thee, rundvlees en exotisch fruit worden aangepast. Die varieerden tot nu toe tussen 10% en 50%. De lijst bevat voornamelijk producten die niet of in onvoldoende mate in de VS worden gemaakt of geteeld.

Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN verdwijnen de tarieven niet helemaal. Tomaten uit Mexico, bijvoorbeeld, worden nog altijd aan 17% getarifeerd. Toen Trump dat tarief in juli oplegde, schoot de prijs van tomaten haast meteen de lucht in. Ook andere producten, zoals koffie, zijn de voorbije maanden fors duurder geworden.

Belga

Lees ook in Economie

Brussel verandert de regels voor openbare aanbestedingen

Economie De Europese Unie wil de regels voor openbare aanbestedingen versoepelen, en dat kan goed uitvallen voor (duurzame) landbouw. Niet langer enkel de prijs, maar ook of landbouwers degelijk betaald worden of duurzaam produceren kan bepalend zijn. “Elke euro aan overheidsgeld is een keuze.”
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Proefcentrum Fruitteelt vzw

Limburg

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures