Landt handelsakkoord met Australië volgende week?
Onderhandelingen over het vrijhandelsakkoord tussen Australië en de EU lijken in een stroomversnelling te komen. Hangende vragen over quota’s rundvee- en schapenvlees moeten dan wel eerst nog opgelost raken.

Commissievoorzitter Ursula von der Leyen bezoekt Australië van 23 tot en met 25 maart. Ze trekt naar down under ‘om de banden van de EU met een betrouwbare, gelijkgestemde partner’ in de regio te versterken. In de Australische hoofdstad zal von der Leyen samenzitten met de eerste minister van Australië, Anthony Albanese.
Ook al blijft het officiële persbericht van de Commissie vaag over de redenen van haar bezoek, toch lijkt er volgende week een einde te komen aan jarenlange onderhandelingen over het handelsakkoord tussen Brussel en Canberra. Volgens nieuwswebsite Politico
Rundvee- en schapenvlees
De EU en Australië zoeken terug toenadering naar elkaar nadat de Amerikaanse president Donald Trump de internationale handel in chaos stortte.
Eerdere handelsonderhandelingen werden eind 2023 onderbroken na onenigheid over rundvee- en schapenvleesquota. Ook tijdens deze nieuwe poging blijven deze landbouwproducten een gevoelig thema.
Zo waarschuwt landbouworganisatie Copa-Cogeca in een persbericht dat Europese boeren en productienormen de dupe dreigen te worden als er meer Australisch rundveevlees, schapenvlees en suiker binnenkomt.
De landbouworganisatie vraagt daarom om eventuele toegevingen met betrekking tot deze gevoelige landbouwproducten tijdens de onderhandelingen zoveel mogelijk te beperken en daarbij telkens het principe van wederkerigheid in acht te nemen. “Elke overeenkomst moet eerlijk zijn en mag niet ten koste gaan van de landbouwsector van de EU”, aldus de voorzitter van Cogeca.







