Startpagina Akkerbouw

Oppompverbod opgeheven nadat chemisch product in Vijverbeek terechtkomt

Bij een incident bij een bedrijf is dinsdag 26 mei per ongeluk een chemisch product in de Vijverbeek terechtgekomen in Westrozebeke in West-Vlaanderen. De Vlaamse Milieumaatschappij volgde de situatie ter plaatse op.

Leestijd : 1 min

In het water werd een pH-waarde van 9,2 gemeten. Volgens de gemeente is de vervuiling niet zichtbaar maar hangt er wel een chloorgeur. Er werd in eerste instantie gevraagd geen water op te pompen uit de beek en stroomafwaarts op de Mandel, richting centrum Oostnieuwkerke. "Die maatregel is vooral belangrijk voor landbouwers en andere gebruikers van oppervlaktewater", klinkt het bij de gemeente. "Zo willen we vermijden dat gewassen kapotgaan of percelen mogelijk risico lopen."

UPDATE: verbod opgeheven

Op woensdagavond 27 mei was er geen meetbare impact meer van de vervuiling in de Vijverbeek. Er werd geen chloorgeur meer vastgesteld en het zuurstofgehalte was goed.

De waarden liggen in de lijn van wat momenteel verwacht kan worden, rekening houdend met de weersomstandigheden. Daarom wordt het oppompverbod opgeheven. Er mag dus opnieuw water uit de beken worden gehaald.

Belga

Lees ook in Akkerbouw

België bij de top voor graanopbrengsten

Granen Het is niet verwonderlijk dat de hittegolf van eind mei de graanopbrengsten in sommige Europese regio's zal beïnvloeden. De impact van de hittegolf in juni zal echter waarschijnlijk veel groter zijn wegens de grotere ‘waterstress’ die de gewassen ondervonden.
Meer artikelen bekijken