Krone ontwikkelt bandhark
Met de Swativo T 1040 Pro brengt Krone voor het eerst een bandhark op de markt.

Terwijl cirkelharken in gras en stro hun sterke kanten tonen, bieden bandharken voordelen bij bladrijke en kruidachtige gewassen zoals luzerne of klaver. Door een bijzonder voorzichtige opname en transport van het gewas blijven met de Swativo T 1040 Pro bladverliezen tot een minimum beperkt en stijgt de voerkwaliteit.
"Bij de ontwikkeling van de Swativo T 1040 Pro stonden naast de hoogste voerkwaliteit ook een gelijkmatige zwadvorming en intuïtief bedieningscomfort in het middelpunt", aldus de verantwoordelijke productmanager Tobias Reher.
OptiSwath voor perfecte zwadafleg
De kern van de Swativo T 1040 Pro is het OptiSwath-concept. Dit combineert op elkaar afgestemde componenten optimaal voor een constante gewasstroom en gelijkmatige zwaden. De EasyFlow pick-up met 5 tandrijen zorgt voor de opname van het gewas en is onderhoudsarm. Tastrollen met rubberbekleding geleiden de pick-up op de ingestelde werkhoogte over elke bodemcontour en dragen zo extra bij aan het ontzien van de bodem en een schone gewasopname.
Na de pick-up volgt de innovatieve FlexFlow-transportwals van Krone. Deze voert het opgeraapte gewas na de pick-up tot op de dwars geplaatste afvoerband. Doordat het toerental van de transportwals in verhouding tot de pick-up flexibel kan worden ingesteld, kan de gewasstroom optimaal aan verschillende oogstomstandigheden worden aangepast. Zo wordt het gewas los op de afvoerband geworpen, die een breedte van 1,20 m heeft en zo ook grote oogstvolumes kan verwerken.
Bovendien zijn de transportbanden of dwars geplaatste afvoerbanden onder een steile hoek geplaatst, zodat het gewas direct in de richting van het zwad gaat. Daarbij kan de bandsnelheid naar behoefte worden ingesteld en daarmee ook optimaal aan de rijsnelheid van de trekker worden aangepast.
Alle bij de gewasstroom betrokken componenten worden hydraulisch aangedreven. Voor een betrouwbare olietoevoer beschikt de machine over eigen boordhydrauliek, waarvan de pompunits door de aftakas van de trekker worden aangedreven.
De gewasgeleide rollen en geleidingsplaten boven de gewasstroom oefenen hierop druk uit. Deze kan eenvoudig hydraulisch naar behoefte worden aangepast. Daardoor worden de opnamecapaciteit en de zwadvorm geoptimaliseerd
Flexibele zwadafleg
Voor een maximale flexibiliteit in de zwadafleg is de Swativo T 1040 Pro met telescopische units en instelbare draairichtingen van de transportbanden uitgerust. Daardoor kunnen verschillende zwadvormen en -posities worden gerealiseerd: van midden- tot en met zij- en enkele of dubbele zwadafleg. Zo kan de machine optimaal aan uiteenlopende inzetstrategieën en oogstvolumes worden aangepast.
Modern en hoog bedieningscomfort
De bediening vindt plaats via een volwaardige Isobus-besturing met moderne bedieningsinterface. Alle functies en parameters kunnen comfortabel vanuit de trekkercabine worden ingesteld. Opgeslagen profielen voor verschillende inzetomstandigheden verlichten het werk en verzekeren een constant hoge werkkwaliteit.





