Startpagina Actueel

Eierbedrijven in Nederland nog steeds geblokkeerd

Tien eierbedrijven in Nederland zijn nog steeds geblokkeerd omdat ze het verboden middel fipronil gebruikt hebben om stallen schoon te maken. De bedrijven zitten al sinds de zomer van 2017 op slot. Dat heeft de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit NVWA dinsdag gezegd. In België is vandaag geen enkel bedrijf meer geblokkeerd, zo is vernomen bij het federaal voedselagentschap (FAVV).

Leestijd : 1 min

Honderden Nederlandse en vele tientallen Belgische bedrijven gingen dicht toen het gebruik van fipronil werd ontdekt. Dat heeft in Nederland €65 tot €75 miljoen schade opgeleverd. In oktober vorig jaar raamde de Boerenbond de totale schade voor Belgische pluimveehouders op zowat €14 miljoen. Fipronil is een insecticide, een bloedluisbestrijdingsmiddel, dat niet gebruikt mag worden voor dieren die bestemd zijn voor de voedselketen. een schandaal dat in België leidde tot de vernietiging van 77.375.000 eieren en 1.900.000 kippen.

BELGA

Lees ook in Actueel

Insecten verduurzamen groente- en fruitteelt steeds meer

Groenten De inzet van insecten en het installeren van kleine ecosystemen zijn steeds belangrijker bij een duurzame groente- en fruitteelt. Dat bleek bij aubergineteler Topa in Jabbeke, waar hommels en kleine insecten worden ingezet bij het bestrijden van ziektes en plagen. Die inzet past bij de nationale campagne ‘Helden van onze Velden’ van VLAM.
Meer artikelen bekijken