Startpagina Akkerbouw

Doorwas en alternaria na hergroei in aardappelvelden

Sinds de doortocht van regen eind vorige week en eerder deze week krijgen de aardappelvelden terug een frissere aanblik.

De hamvraag voor veel telers blijft of behandelen met maleïnehydrazide tegen doorwas nog zin heeft.

“Als er sprake is van nieuwe bladgroei (vergroening), bloei en doorwasverschijnselen in de rug, is een behandeling misschien nog aan de orde”, stelt Ilse Eeckhout van het PCA. Als het gewas stabiel blijft of verder achteruit gaat, zal doorwas hoogst waarschijnlijk beperkt blijven. Een bespuiting met maleïnehydrazide is dan niet nodig.

Een toepassing kan nuttig zijn als het gewas...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Europees brood en graanproducten bevatten te hoge concentraties van chemische stof

Granen Europese en vooral Belgische broden en graanproducten bevatten hoge concentraties van de chemische stof trifluorazijnzuur (TFA). Dat blijkt uit een steekproef van Bond Beter Leefmilieu (BBL) en PAN Europe, dat 66 graanproducten uit 16 Europese landen onder de loep nam. Drie van de vier Belgische geteste graanproducten staan in de top 10 van zwaarst besmette stalen uit de steekproef.
Meer artikelen bekijken