EU-lidstaten geven akkoord voor handelsgesprekken met VS
De EU-lidstaten geven de Europese Commissie toestemming om met de Verenigde Staten onderhandelingen te starten over een beperkt vrijhandelsakkoord. Dat vernam Belga via verschillende bronnen.

De EU-ambassadeurs keurden op 11 april het principe goed dat EU-handelscommissaris Cecilia Malmström met Washington zal onderhandelen over een deal. Die beslissing zal maandag formeel goedgekeurd worden op ministersniveau. Daarna zouden de gesprekken snel kunnen beginnen.
Doel van het mandaat is een akkoord te bereiken over het wegnemen van handelsbarrières en verlaging van de tarieven op industriële producten. De Europese Commissie pusht sinds januari om de gesprekken over een beperkt handelsakkoord (bijvoorbeeld zonder landbouw) op te starten. Maar lidstaten als Frankrijk waren terughoudend, omdat het dossier misschien te gevoelig lag zo dicht bij de Europese verkiezingen.
De (handels)relaties tussen Brussel en Washington staan al onder druk door de heffingen die Trump vorig jaar oplegde voor buitenlands staal en aluminium. De EU nam onmiddellijk tegenmaatregelen. Nadat hij eerder al gedreigd had met importtarieven op Europese auto's, pookte Amerikaans president Donald Trump enkele dagen geleden het vuur nog extra op, door te dreigen met importheffingen op 11 miljard dollar aan goederen uit de Europese Unie, zoals wijn en kaas, als reactie op de Europese subsidies voor vliegtuigbouwer Airbus.