Startpagina Actueel

Schauvliege deelt in de klappen, maar is provinciaal wel nummer 2 na D'Haeseleer

Ex-landbouwminister Joke Schauvliege, lijsttrekker voor CD&V in Oost-Vlaanderen, deelt in de malaise die haar partij zondag algemeen tekende. De christendemocraten verliezen in Oost-Vlaanderen voor het Vlaams parlement één zetel en houden nog vier zitjes. De voormalige Vlaamse minister is wat voorkeursstemmen betreft wel de tweede in de provincie, na Vlaams Belang-stemmenkanon Guy D'Haeseleer.

Met 43.428 voorkeurstemmen is de voormalige Vlaamse minister van Omgeving en Landbouw provinciaal de nummer twee, ruim achter Guy D'Haeseleer. De kopman van Vlaams Belang haalde 56.807 voorkeurstemmen. Matthias Diependaele (N-VA) bezet de derde rang met 38.475 voorkeurstemmen. In 2014 behaalde Joke Schauvliege 55.291 voorkeurstemmen, goed voor 18,31 procent penetratiegraad bij CD&V. De 43.428 voorkeurstemmen zondag komen neer op 19,77 procent penetratiegraad.

Belga...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Bereid de onkruidbestrijding in bieten voor

Bieten Het Bieteninstituut laat weten dat in de week na Pasen het zaaien van de bieten en cichorei terug is gestart. De week voordien was al 22  % van het areaal bieten en 7% van het areaal cichorei gezaaid. Dat zal naar verwachting nu sterk gaan toenemen.
Meer artikelen bekijken