Startpagina Actueel

Ardooise boeren irrigeren akkers met gezuiverd afvalwater

In de regio rond Ardooie hoeven boeren bij droogte niet langer water uit waterlopen te pompen. Het project F2AGRI ontwikkelde een irrigatienetwerk waarbij gezuiverd afvalwater van een diepvriesgroentenbedrijf gebruikt kan worden. "Dat geeft de landbouwers meer zekerheid in droge periodes", zegt Charlotte Boeckaert, projectcoördinator bij kenniscentrum Vlakwa.

Het ondergrondse leidingnetwerk is 24 kilometer lang en vertrekt aan het diepvriesgroentenbedrijf Ardo. "Die firma heeft een speciaal bekken gebouwd om zijn afvalwater op te vangen en te zuiveren", legt Boeckaert uit. "Van daar vertrekken buizen naar 150 verschillende afnamepunten. Landbouwers die lid zijn van de coöperatie, kunnen daar water afnemen." Met het project wil Vlakwa, het Vlaams kenniscentrum voor water, anticiperen op de klimaatverandering en de land- en tuinbouwsector weerbaarder maken in periodes van droogte.

"Er was veel interesse...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Antwerps landbouwgedeputeerde Jinnih Beels: “Eerst wil ik luisteren, daarna pak ik de zaken aan”

Antwerpen Begin december 2024 werd de gewezen Antwerpse schepen Jinnih Beels (Vooruit) benoemd als gedeputeerde voor Landbouw, Wonen en Personeel in de provincie Antwerpen. De lokale landbouwers reageerden wat argwanend op de enige gedeputeerde voor Landbouw in Vlaanderen die niet van cd&v is. “In het begin van de legislatuur wil ik vooral de sector leren kennen en luisteren waar de noden van de landbouwers liggen.”
Meer artikelen bekijken