Startpagina Economie

China wil geen Canadees vlees meer

China heeft Canada gevraagd om de uitvoer van Canadees vlees naar zijn grondgebied onmiddellijk stop te zetten. De vraag volgt op de ontdekking van valse uitvoercertificaten.

Leestijd : 1 min

Half juni hadden de Chinese autoriteiten al de invoer van varkensvlees van een Canadees bedrijf verboden omdat er een in China verboden product zou zijn aangetroffen. Nu gaat de deur dus helemaal dicht voor Canadees vlees omdat de Canadese inspectie valse certificaten heeft ontdekt. De voedselinspectie zegt dat er maatregelen genomen zijn om het probleem op te lossen. De Canadezen willen verder met de sector en de Chinese autoriteiten samenwerken, verzekerde de Canadese minister van Landbouw Marie-Claude Bibeau.

Belga, AFP

Lees ook in Economie

EU zet deur opnieuw open voor Braziliaans gevogelte

Buitenland Minder dan een maand na afloop van de audit heeft Brussel een rapport gepubliceerd waarin het Braziliaanse controlesysteem voor antibioticagebruik in pluimvee en honing positief wordt beoordeeld. Daarmee wordt de weg vrijgemaakt voor het opheffen van de exportstop naar de EU. Dit geldt echter niet voor rundvlees, waar de waarborgen nog steeds ontoereikend zijn en waarvoor op korte termijn geen audit is gepland.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Vanpeteghem

West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Proefcentrum Fruitteelt vzw

Brustem, Limburg

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures