Startpagina Paarden

Thiam en Trappist nieuwe kampioenen BWP-veulenkampioenschap

Leestijd : 1 min

De twee kampioenveulens op het nationaal BWP-veulenkampioenschap in Ternat stammen allebei af van Pegase van ’t Ruyterhof, vorig jaar siegerhengst op de BWP-hengstenkeuring en gefokt door Bert Van den Branden uit Sint-Niklaas. Dit zijn dus veulens uit zijn eerste jaargang. Als vierjarige won hij met Jeroen De Winter ook de Pavo-hengstencompetitie van zijn jaargang.

Bij de vrouwelijke springveulens gingen Freddy De Vos en Stefaan De Smet uit Zaffelare met de beker lopen. Hun veulen Thiam van den Bosdam, gefokt uit een Darco dochter, werd kampioene. Thiam bevestigde eerder in juni al op de gewestelijke prijskamp in Moerbeke-Waas.

Bij de mannelijke springveulens waren BVBA van ’t Gelutt en Geert Somers de gelukkige. Het veulen Trappist van ’t Gelutt werd de nieuwe kampioen. Ook hij won eerder op de gewestelijke prijskamp van BWP-Limburg.

Bernard Lenaerts

Lees ook in Paarden

Topdagen voor Belgische trekpaarden in IJzendijke

Paarden Op zaterdag 18 juli had de jaarlijkse folkloristische dag plaats. Die kon opnieuw op veel publieke belangstelling rekenen. Het marktplein vormde het decor voor demonstraties van ringrijden en sjezenrijden, voor het tonen van warm beslag bij trekpaarden, het invlechten van manen en staart, en voor diverse ambachtelijke activiteiten. Op zondag 19 juli volgde dan de vierjaarlijkse internationale trekpaardenkeuring.
Meer artikelen bekijken