Startpagina Paarden

Voortaan 2 centrale hengstenkeuringen voor trekpaarden

Tijdens een extra algemene vergadering van VFBT (Vlaamse Fokkers Belgisch Trekpaard) op vrijdag 18 oktober ll. werd beslist dat er twee hengstenkeuringen komen waar enkel juryleden van VFBT en AWCTB (Association Wallonne du Cheval de Trait Belge) zullen jureren. Ze zullen elkaars gekeurde hengsten erkennen en de veulens inschrijven.

Leestijd : 1 min

Tijdens die extra algemene vergadering VFBT is met grote meerderheid beslist dat de samenwerking met KMBT (Koninklijke Maatschappij Belgisch Trekpaard) is opgeschort.

Zo zal er op zaterdag 9 november een eerste officiële centrale hengstenkeuring doorgaan in Ghlin en op zaterdag 16 november in de Landelijke Ruiterschool te Oud-Heverlee. Deze twee hengstenkeuringen zullen gejureerd worden door 4 juryleden van VFBT (Ides Versyck, Jan Van Laer, Monique Beullens et Jos Cleeren) en 2 juryleden van AWCTB.

Lees ook in Paarden

Provinciale officiële prijskampen in Oudenaarde van start

Paarden Op 20 september werd De Donk in Oudenaarde omgevormd tot een paardendorp, waar er prijskampen waren voor trekpaarden en ook voor haflingers en shetlanders. De 30ste Paardenkijkdag werd afgesloten met een stoet naar de Markt van Oudenaarde. Daarbij werd het recordaantal deelnemende paarden verbroken, want maar liefst 300 paarden, karren, ruiters en begeleiders trokken naar de Markt. Traditioneel geeft de provincie Oost-Vlaanderen het startschot voor de officiële prijskampen van de Vlaamse Fokkers van het Belgisch Trekpaard (VFBT).
Meer artikelen bekijken