Startpagina Bieten

Opbrengst bietencampagne Tiense Suiker ‘gemiddeld tot goed’

Met een opbrengst van 90 ton per hectare en een suikergehalte van gemiddeld boven de 17,5% is de opbrengst van de bietencampagne voor Tiense Suiker dit jaar volgens Jan Ingels, directeur van de Tiense fabriek, "gemiddeld tot goed" in vergelijking met de vorige jaren.

Leestijd : 1 min

"De bietenteelt is in 2019 moeizaam gestart door de droogte, maar heeft zich nadien goed hersteld. In Europa behoren wij wat de opbrengsten betreft tot de top", aldus Ingels.

De bietencampagne duurde met 128 dagen deze keer wel langer dan anders. Dit was volgens Ingels het gevolg van het feit dat de opstart in de fabriek van Wanze moeizaam verliep, zodat er meer bieten dienden verwerkt te worden in Tienen. In totaal werden dit jaar in de Tiense fabriek 1,5 miljoen ton bieten verwerkt.

Sinds de afschaffing op 1 oktober 2017 van de suikerquota door de EU betaalt Tiense Suiker de bietentelers op een heel andere manier. Dit heeft volgens Ingels sindsdien geleid tot een lichte daling van het aantal bietentelers en het bewerkte areaal. Momenteel lopen er opnieuw gesprekken over de betalingsmodaliteiten voor volgend seizoen. "We streven hierbij een correcte, stabiele prijsvorming na", aldus de directeur.

Belga

Lees ook in Bieten

Dek bietenhopen af!

Bieten De dalende temperaturen zijn ook het Bieteninstituut (KBIVB) niet ontgaan. Hun advies luidt om gerooide bieten die niet direct moeten worden geleverd, af te dekken met geotextieldoeken om te voorkomen dat de hoop te sterk zou afkoelen, terwijl deze zo wel kan blijven drogen.
Meer artikelen bekijken