Startpagina Economie

Landbouwprijzen eerder stabiel in 2019

December sluit een landbouwjaar 2019 af waarin het algemene indexcijfer van de producentenprijzen vrij stabiel is gebleven ten opzichte van het voorgaande jaar (116,45 tegenover 117,38 in 2018). Dat meldt Statbel

Leestijd : 1 min

De landbouwindex is licht gestegen, terwijl de tuinbouwindex met 5,47% is gedaald. Als gevolg van de dalende prijzen voor appels en peren, zowel voor het einde van het oogstjaar 2018/2019 als voor het begin van het oogstjaar 2019/2020, liggen de indexcijfers ver onder het niveau van 2015, het basisjaar.

Ten slotte is in de dierlijke sector de stijging van de prijsindex voor varkens (+26,35 %) het vermelden waard.

Lees ook in Economie

Aan de frontlinie van onze voedselveiligheid

Buitenland Een bezoek aan de grenscontrolepost in de haven van Antwerpen geeft een inkijk in hoe de Europese Unie haar strenge normen rond voedselveiligheid bewaakt. Inspecteurs sporen hier importproducten op die onze regels niet volgen.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Hemelaer

Temse, Oost-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures