Startpagina Economie

Glencore Agriculture wordt Viterra

Glencore Agriculture gaat zichzelf voortaan als Viterra presenteren. Daarmee neemt het graanhandelshuis uit Rotterdam verder afstand van haar oorspronkelijke moederbedrijf, het met olie en gas en mijnbouw groot geworden Glencore Plc uit Zwitserland. Het nieuwe merk wordt later dit jaar gelanceerd.

Leestijd : 1 min

Viterra is de naam van een groot Canadees handelshuis dat Glencore in 2012 over nam. De overname gaf het bedrijf destijds de status van één van de grootste spelers in de graanhandel, naast onder meer ADM, Bunge en Cargill. “Viterra is een wereldwijd gekend merk in de business”, aldus CEO David Mattiske, die vorig jaar is aangetreden.

Het bedrijf telt wereldwijd meer dan 180 op- en overslagfaciliteiten, 30 verwerkingsfaciliteiten en 24 haventerminals, ruim 180 oceaanwaardige schepen en ruim 2000 treinwagons. In 2019 werd 80 miljoen ton aan agrarische grondstoffen verhandeld.

Lees ook in Economie

Er wordt wereldwijd stevig gemolken

Economie Raf Beyers, adviseur bedrijfsontwikkeling en risk management bij United Experts, overliep met ons opnieuw de financiële situatie in de wereld en de evoluties op de internationale zuivelmarkten.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Steen pluimveebedrijf

Diksmuide, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

CBgroep bv

Staden, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Stad Kortrijk

Kortrijk, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures