Startpagina Actueel

Geen nertsen meer in Nederland

Eerder deze week zijn de laatste overgebleven nertsen op pelsdierhouderijen in Nederland weggegaan. Al eerder was bekend dat de nertsenhouderij nog dit jaar tot een einde zou komen.

Het verbod op het fokken van nertsen is jaren naar voren gehaald omdat de dieren besmet kunnen worden met het coronavirus. De angst is dat het virus onder nertsen blijft bestaan, ook als er voor mensen bijvoorbeeld een vaccin is gevonden. Nertsen worden normaal gesproken aan het einde van het jaar gedood voor hun vacht. Die 'pelsperiode' is nu afgelopen, dus alle nertsen, ook op gezonde bedrijven, zijn weg.

Belga...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Duitsland heeft nieuwe minister van Landbouw

Actueel Duitsland heeft een nieuwe regering. Friedrich Merz van CDU/CSU had wel 2 rondes nodig om verkozen te worden tot de nieuwe bondskanselier. Christendemocraat Alois Rainer wordt de nieuwe Duitse minister van Landbouw.
Meer artikelen bekijken