Startpagina Actueel

Beperkt aantal processen-verbaal voor het uitzetten van wild

In 2018 en in 2019 heeft de Natuurinspectie telkens 7 processen-verbaal voor het uitzetten van wild opgesteld. Dat blijkt uit cijfers van Vlaams minister Zuhal Demir (N-VA), die Vlaams parlementslid Els Sterckx (Vlaams Belang) opvroeg.

Leestijd : 1 min

Op grond van het jachtdecreet is het verboden om wild uit te zetten. In 2018 heeft de Natuurinspectie 7 processen-verbaal opgesteld, waarvan 6 voor het uitzetten van fazanten en 1 voor het uitzetten van patrijzen. In 2019 heeft de Natuurinspectie 7 processen-verbaal opgesteld: 5 voor het uitzetten van fazanten en 2 voor het uitzetten van wilde eenden. De cijfers voor 2020 zijn nog niet bekend. Vandaag zijn 34 natuurinspecteurs actief op het terrein.

Lieven Vancoillie

Lees ook in Actueel

Johan en Dieter Debruyne winnen tweede Koperen Kievit-award

Akkerbouw Johan en Dieter Debruyne, die in Diksmuide het vleesveebedrijf Hof ter Wilgen uitbaten, zijn de winnaars van de tweede editie van de Koperen Kievit-award. Met deze award zet Boerennatuur Vlaanderen landbouwers in de kijker die zich op uitzonderlijke wijze inzetten voor de natuur, het milieu en het landschap op en rond hun bedrijf.
Meer artikelen bekijken