Startpagina Archief

Demir weigert uitbreiding van slachthuis in Tielt

De geplande uitbreiding van het exportslachthuis Debra-Meat in Tielt komt er niet. Vlaams minister Zuhal Demir heeft die geweigerd. Het bedrijf reageert geschrokken. “Wij blijven geloven in ons project en beraden ons over volgende stappen.”

Debra-Meat in Tielt wil de slachtcapaciteit per jaar van 1,5 naar 2,4 miljoen varkens verhogen. 5 jaar geleden kwam het slachthuis in opspraak na undercoverbeelden van dierenmishandeling verspreid door de dierenrechtenorganisatie Animal Rights. Voor die feiten werd het bedrijf in 2019 veroordeeld. Die feiten zijn niet echter niet de reden voor de weigering, stelt Vlaams minister Zuhal Demir.

Geluid, geur en milieu

Verleden jaar kreeg het bedrijf voor die uitbreiding een omgevingsvergunning van de provincie West-Vlaanderen....

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Vleesveebedrijf van Koen en Lindsey groeide uit dierentransport van opa Etienne

Vleesvee Als je door Nevele fietst, kan je de runderen van Koen Vandeputte en Lindsey Van Der Straeten en hun 2 kinderen Silke en Siebe tegenkomen. Hun Belgisch witblauw vee is makkelijk te herkennen, maar die bruine runderen die ernaast lopen, zijn geen Blonde d’Aquitaine- maar Limousin-runderen. De Limousins in Nevele zijn niet uniek in Vlaanderen, maar heel vaak zie je ze niet.
Voir plus d'articles
Meest gelezen