Startpagina Archief

Wees waakzaam voor eikelintoxicatie bij je dieren!

Runderen gaan, zeker bij beperkt aanbod aan gras of andere voedermiddelen, ook eikels eten. Let dus op bij weides nabij eiken. Eikels zijn immers giftig voor sommige diersoorten.

Droge en warme zomers, zoals de voorbije zomer, verhogen het risico op eikelintoxicatie bij runderen, kleine herkauwers en paarden. Door de droogte vallen grote aantallen (onrijpe) eikels van de bomen. Deze komen door wind en storm mogelijk in de weides terecht. Bovendien is het grasaanbod klein door de extreme droogte. Wanneer het grasaanbod beperkt is en de dieren niet bijgevoederd worden, gaan runderen ook eikels eten.

Vooral onrijpe eikels zijn giftig

Eikels bevatten bepaalde tannines die giftig zijn. Vooral onrijpe,...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Droogkosten bij lage vochtgehaltes stijgen opnieuw

Granen De gemiddelde droogkosten voor granen zijn dan wel gedaald tegenover vorig jaar, maar bij lage vochtpercentages betaalt men opnieuw flink meer. Dat blijkt uit de ontvangstvoorwaarden voor inlandse granen van de oogst 2025, die recent werden gepubliceerd door sectororganisatie Fegra.
Voir plus d'articles
Meest gelezen