Startpagina Archief

BWP keurt gevarieerde groep hengsten

Ultra Star JM (v. Ermitage Kalone) en Urianto van den Dries (v. Escamillo) zijn de kersverse kampioenen van de BWP-hengstenkeuring, jaargang 2023. De eerstgenoemde is een van de 17 driejarige springhengsten die werden goedgekeurd. De laatstgenoemde werd gekroond bij de dressuurhengsten.

Het dient gezegd dat het voorlopig niet de sterkste jaargang van de afgelopen jaren lijkt. Positief was dat er zowel langs vaders- als moederszijde meer genetische diversiteit werd waargenomen, al blijft de bloedspreiding een aandachtspunt. De algemene kwaliteit van de gekeurde jaargang was niet uitzonderlijk te noemen. In vergelijking met een aantal voorgaande edities zaten er toch net te weinig uitschieters in de collectie. Daarmee werd de indruk die overheerste na de tweede fase bevestigd.

Goed te volgen

De jury leek...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Vleesveebedrijf van Koen en Lindsey groeide uit dierentransport van opa Etienne

Vleesvee Als je door Nevele fietst, kan je de runderen van Koen Vandeputte en Lindsey Van Der Straeten en hun 2 kinderen Silke en Siebe tegenkomen. Hun Belgisch witblauw vee is makkelijk te herkennen, maar die bruine runderen die ernaast lopen, zijn geen Blonde d’Aquitaine- maar Limousin-runderen. De Limousins in Nevele zijn niet uniek in Vlaanderen, maar heel vaak zie je ze niet.
Voir plus d'articles
Meest gelezen