
In landbouwgebied
Regularisatieaanvraag
Minister Zuhal Demir kan momenteel niet in detail treden, omdat er rond dit dossier nog een onderzoek loopt. Ze bevestigt wel dat de omgevingsinspectie een plaatsbezoek uitvoerde naar aanleiding van een klacht. Conform de decretale bepalingen werd in eerste instantie een aanmaning gestuurd met de vraag om zich in regel te stellen door een regularisatieaanvraag te doen. Indien dit niet mogelijk is, kan de omgevingsinspectie verdere stappen zetten met het oog op herstel. Dat is volgens de minister de procedure die vandaag de dag wetgevend is voorgeschreven en die ze minutieus volgt.
Regels naleven
Minister Demir: “Elke burger en elk bedrijf moet de regels in Vlaanderen naleven. De burgemeester van Ternat zal in die optiek als elke andere burger onderhevig zijn aan de regelgeving.”
De minister is van mening dat hardleerse gemeentebesturen die fouten en adviezen negeren in hun ruimtelijk beleid, hun vergunningsbevoegdheid moeten kunnen verliezen.
Ze vindt het bovendien niet meer dan normaal dat het verkrijgen van een subsidie geen aanleiding kan zijn om de regels inzake bouwvergunningen aan hun laars te lappen. In ieder geval bepaalt het subsidiereglement voor bovenlokale sportinfrastructuur dat het een van de subsidievoorwaarden is dat de nodige vergunningen moeten bekomen worden. In dit concrete dossier hebben volgens minister Demir de bouwheer en de architect verklaard dat de gebouwen ‘werden uitgevoerd conform de vergunning.’ “Dat blijkt nu niet het geval te zijn”, zegt de minister.
Ze voegt daaraan toe dat de regelgeving de mogelijkheid voorziet om de subsidie terug te vorderen, indien niet aan de voorwaarden van het reglement is voldaan. Eventuele bouwovertredingen kunnen dan ook leiden tot terugvordering van de subsidie.
Minister Demir zal haar collega-minister Weyts vragen om na te gaan of in dit concrete dossier effectief een terugvordering mogelijk of wenselijk is.