Startpagina Actueel

Alle nertsen in Deense kwekerijen geruimd

Alle nertsen die door Deense kwekers gehouden worden, naar schatting 15 miljoen, zijn geruimd. Het nieuws komt er goed 3 maanden nadat een verbod op het houden van nertsen, tot eind dit jaar, van kracht werd. Het is wel nog mogelijk dat er zich nog pelsdieren bevinden in dierentuinen of gehouden worden als huisdier door gezinnen.

Leestijd : 1 min

Begin november had premier Mette Frederiksen aangekondigd dat alle nertsen omgebracht moeten worden. De regering nam die drastische stap nadat duidelijk was geworden dat het coronavirus was gemuteerd bij deze dieren, en dat het zo op mensen werd overgedragen. Uit onderzoeken was gebleken dat de efficiëntie van vaccins zou lijden onder deze mutatie.

Midden november werd die mutatie als uitgeroeid beschouwd. In totaal moesten daardoor meer dan 15 miljoen diertjes gedood worden. Het kwam tot een groot debat, omdat de nodige rechtsgrond bleek te ontbreken. De regering kreeg daarvoor veel kritiek en minister van Landbouw Mogens Jensen moest opstappen. Denemarken is wereldwijd de grootste uitvoerder van bont van nertsen. Aan de bedrijven uit de sector werd voor 2,5 miljard euro aan schadevergoedingen toegekend.

Belga

Lees ook in Actueel

Nieuwe regels voor afvoer van IBR-positieve runderen

Veeteelt Voor runderen met een positief statuut inzake IBR (infectieuze boviene rhinotracheïtis) gelden vanaf 1 november nieuwe regels voor de afvoer naar het slachthuis. Els Sterckx van Vlaams Belang ziet in de nieuwe regels een probleem inzake dierenwelzijn. Dat wordt echter door anderen ontkend.
Meer artikelen bekijken