Startpagina Actueel

Honderdtal actievoerders betogen tegen megafabriek van Clarebout in Frameries

In Frameries, in de provincie Henegouwen, zijn zondag een 1000-tal mensen samengekomen om actie te voeren tegen de megafabriek van het bedrijf Clarebout. Het gaat om een initiatief van het collectief Steun aan de Boerenstrijd (RéSAP, Réseau de Soutien à l'Agriculture Paysanne) en het buurtcomité La Nature sans Friture in het kader van de internationale dag voor de boerenstrijd.

Met hun actie willen de twee bewegingen zich verzetten tegen de plannen voor een megafabriek voor frieten van het bedrijf Clarebout Potatoes op het industrieterrein van Frameries. De buurtbewoners van Frameries en de boerenbeweging hebben op de bedrijfssite onder andere aardappelen geplant en spandoeken aangebracht. De buurtbewoners mobiliseren zich al sinds januari 2019 tegen de megafabriek van Clarebout Potatoes.

"De sector is verantwoordelijk voor 10 procent van de arbeidsongevallen in de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Belgen schrijven geschiedenis op WK jonge eventingpaarden

Paarden Ons land mag gerust terugkijken op een boerenjaar voor de paardensport! De voorbije successen in jumping en dressuur hebben daar natuurlijk alles mee te maken. Alsof al dit moois nog niet genoeg was, zorgden onze eventingruiters voor de kers op de taart van een onvergetelijk seizoen. Dat gebeurde dan nog wel op Le Mondial du Lion, dé afspraak par excellence voor de jonge eventingpaarden.
Meer artikelen bekijken