Startpagina Schapen

Een blik op de Franse schapenhouderij

Op 4 mei presenteerde Idele, het Institut de l’élevage in Parijs, zijn tweejaarlijkse Grand Angle Ovin. Deze studiedag, waar al het Franse onderzoek naar schapenhouderij de revue passeert, verliep door corona via videoconferentie. Gezien onderzoek op het vlak van schapenhouderij in eigen land quasi onbestaande is, kunnen we als sector van Frankrijk wel één en ander leren. Er werden 12 verschillende onderwerpen toegelicht met een breed spectrum. In dit artikel brengen we verslag uit van het eerste deel van de studiedag, maar eerst geven we kort een beeld van het belang van de schapenhouderij in Frankrijk.

In Frankrijk is de schapenhouderij nog altijd belangrijk, zowel op productievlak als voor de instandhouding van het platteland. In 2017 waren er in Frankrijk nog 38.901 schapenbedrijven actief, 4471 daarvan zijn gericht op de melkproductie. Opvallend is dat de melkproducenten duidelijk jonger zijn (25% is jonger dan 40 jaar) dan de lamsvleesproducenten (15% is jonger dan 40 jaar).

Er zijn ongeveer 7 miljoen schapen in Frankrijk (in België zijn dat er ongeveer 120.000), anderhalf miljoen daarvan...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Schapen

Gent heeft nieuwe schaapherder gevonden

Schapen De stad Gent heeft Frederik De Vuyst aangesteld als nieuwe herder van de stad. Frederik’s schapen grazen nog tot oktober het gras af op 3 extra locaties: aan de gashouders in het Tondelierpark, aan de kijkhut in de Bourgoyen en aan de gracht in de Emiel Van Swedenlaan in Gentbrugge. Bij die laatste gaan ze specifiek de Japanse duizendknoop te lijf.
Meer artikelen bekijken