Startpagina Pluimvee

170.000 kuikens afgemaakt vanwege vogelgriep in Nederland

Op een pluimveebedrijf in Grootschermer in de Nederlandse provincie Noord-Holland zijn alle 170.000 vleeskuikens afgemaakt omdat er vogelgriep was vastgesteld. Het gaat om een ernstig besmettelijke variant van het virus.

Leestijd : 1 min

De Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit (NVWA) ruimt ook in het Noord-Brabantse Willemstad een pluimveebedrijf. Daar is vogelgriep vastgesteld op een boerderij met 46.000 kuikens.

Vanwege de grootschalige uitbraak van vogelgriep in heel Europa zijn nog steeds maatregelen van kracht. Mensen mogen niet zonder goede reden verblijfplaatsen van risicovogels bezoeken. Hoenderachtigen, watervogels en loopvogels zijn de risicogroepen. Ook is er een ophokplicht van kracht.

Belga

Lees ook in Pluimvee

Vogelgriep vastgesteld bij hobbyhouder in Tongeren-Borgloon

Overdraagbare ziekten Bij een hobbyhouder in Overrepen (Tongeren-Borgloon) is op 30 september hoogpathogene vogelgriep vastgesteld. De besmette dieren werden geëuthanaseerd. Daarnaast zijn rond de besmettingshaard een beschermingszone van 3 km en een bewakingszone van 10 km ingesteld. Dat meldt het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV).
Meer artikelen bekijken