Startpagina Actueel

CAG brengt collecties in kaart en ontsluit 1.000 unieke filmproducties over ons agrarisch erfgoed

Het Centrum voor Agrarische Geschiedenis (CAG) werkt permanent aan het in kaart brengen en ontsluiten van het erfgoed van landbouw, voeding en het landelijk leven. “Vandaag zijn 1.000 unieke filmproducties uitgebreid beschreven”, zegt Sven Lefèvre van het CAG.

Filmmateriaal is een belangrijke, maar vaak onderbelichte bron. In oktober 2018 startte het CAG daarom met het project Cinema Rural. “Het platteland en de landbouw zijn al sinds het interbellum onderwerp, maar ook producent van duizenden filmproducties”, legt Sven Lefèvre, projectmedewerker Cinema Rural, uit.

Bewegend verleden

“De makers van dit bewegend verleden lopen sterk...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Ruime belangstelling voor rijk gevulde juni-editie Biovelddag

Akkerbouw Op 25 juni opende het Proefbedrijf voor Biologische Landbouw van Inagro zijn deuren voor de voorjaarseditie van de Biovelddag. De ruim 80 bezoekers werden rondgeleid langs de proefpercelen waarbij de proefopzetten, voorlopige resultaten en het verloop van het eerste deel van het teeltseizoen werden toegelicht. Er waren ook interessante machinedemo’s met de MulchTec planter en de Maverick wiedrobot van Odd.bot.
Meer artikelen bekijken