Startpagina Akkerbouw

Schepen met graan verdwenen uit Oekraïense haven

Uit de haven van de stad Berdjansk zijn volgens het Oekraïense leger 5 met graan geladen schepen ‘verdwenen’. De vrachtschepen zijn volgens de krant Oekrajinska Pravda uit de haven gehaald door Russische sleepboten en in onbekende richting weggevaren.

Leestijd : 1 min

De haven ligt aan de Zee van Azov, die het Russische leger onder controle heeft. Berdjansk ligt ook niet ver van de belegerde havenstad Marioepol.

De berichten kunnen niet op een onafhankelijke manier worden gecontroleerd.

Hulp uit India?

India voert momenteel onderhandelingen om graan te leveren aan verschillende landen. Dat heeft het ministerie van Handel gezegd.

Gesprekken met Egypte zitten in de afrondende fase, en er lopen ook onderhandelingen met China en Turkije. Ook met Bosnië, Soedan, Nigeria en Iran wordt gepraat, luidt het. De Russische invasie in Oekraïne verstoort de wereldwijde graanbevoorrading. Rusland en Oekraïne zijn belangrijke uitvoerlanden. De Indiase overheid verzekerde voldoende capaciteit beschikbaar te maken op het spoor en in de havens om een hogere vraag naar graanuitvoer te kunnen volgen.

Belga

Lees ook in Akkerbouw

Geen aanvraag ingediend om Movento te verlengen

Groenten Het verbod op het gebruik van het gewasbeschermingsmiddel Movento (actieve stof spirotetramat) zorgt voor heel wat ongerustheid in de tuinbouw. Dat verbod treft niet alleen de buitenslateelt, maar ook koolgewassen, peren en aardbeien. Parlementsleden van Vlaams Belang stelden in zowel het Vlaamse als het federale parlement vragen over het wegvallen van het product.
Meer artikelen bekijken