Startpagina Actueel

Residuvrije peer niet discussievrij

Carrefour stelde vorige vrijdag in het Limburgse Heers samen met telers van de coöperaties BelOrta en New Green de eerste residuvrije Conférencepeer voor. De initiatiefnemers spelen daarmee zeker in op een bezorgdheid van de consument. Een gulden derde weg tussen biologische landbouw en conventionele landbouw? Daarmee is niet iedereen het eens.

Voor Carrefourwoordvoerder Baptiste van Outryve onderscheidt de residuvrije Conférencepeer zich op drie manieren: ze is Belgisch, ze is duurzaam geteeld en ze is residuvrij. De pluk van deze peer start rond deze tijd. Ze zal in de rekken liggen tot januari-februari. Carrefour gelooft sterk in deze peer: voor andere Conférence- peren is er zelfs geen plek meer in de winkelrekken zolang de voorraad strekt. De prijs voor de consument blijft dezelfde.

Behandelen wordt niet makkelijk...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Matthijs Baan bottelt de verse melk van elke koe direct in een aparte fles

Melkvee De Nederlandse melkveehouder Matthijs Baan scoort internationaal hoog met zijn concept ‘ElkeMelk’. Op 27 november 2024 zat hij aan tafel met koning Willem-Alexander en koningin Máxima van Nederland tijdens de Uitblinkerslunch. Hij won immers in 2023 2 eerste prijzen tijdens de World Dairy Innovation Awards in Londen, in de categorie ‘beste ambachtelijke zuivel’ en in de categorie ‘beste innovatieve zuivel start-up’.
Meer artikelen bekijken