Startpagina Akkerbouw

Zijn er mogelijkheden voor herwonnen meststoffen?

Kunstmest kan (gedeeltelijk) vervangen worden door herwonnen meststoffen uit dierlijke mest. Belangrijk is wel dat de herwonnen meststoffen even veilig en performant zijn als kunstmest. Inagro en Ugent onderzoeken dit en gaven op een proefveldbezoek midden juni meer duiding.

Herwonnen meststoffen zijn nutriënten (N, P en K) die producenten via een behandeling uit dierlijke mest haalden en in een nieuw product verwerkten.

Voorbeelden van herwonnen meststoffen zijn: ammoniumnitraat, ammoniumsulfaat, varkensurine, digestaat en dunne fractie van digestaat. Een aantal van deze producten worden gecategoriseerd als ‘Renure’ en hebben dus veel potentieel om in de toekomst als kunstmestvervanger te dienen!

Via een meerjarige veldproef...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Week van het Witloof van 1 tot 7 februari

Groenten Van 1 tot 7 februari zet VLAM met een radiospot en een onlinecampagne de schijnwerpers op witloof tijdens de vijfde ‘Week van het Witloof’. Tijdens die week worden consumenten aangespoord om de groente zeker op het menu te zetten. Ondanks het dalende verbruik blijft witloof geliefd bij de consument. Dat bewees de recente verkiezing van ‘witloof met kaas en hesp in de oven’ tot favoriete gerecht van de Vlaming.
Meer artikelen bekijken