In Oevel werd met een imposant feest en in het bijzijn van Europees commissaris voor Landbouw Phil Hogan het grootste slachthuis van België geopend. “Een droom die werkelijkheid wordt”, zo klinkt het.
Europees Commissaris voor Landbouw Phil Hogan knipte het Europese lint door. Links op de foto ziet u de echtgenote van Patrick Vanden Avenne, met daarachter zoon Maurits. Helemaal rechts applaudisseert Dirk Nelen.Een afgeladen volle tent kwam mee vieren met Sus Campiniae, wat Varken uit de Kempen betekent.Aandacht voor hygiëne zit soms in eenvoudige dingen. Een inspiratie-ideetje voor veehouders?
Zowat iedereen met naam en faam in de varkenshouderij leek present op de ‘grand opening’ van de joint venture tussen Vanden Avenne en Noordvlees Van Gool. Zelfs Phil Hogan kwam een woordje spreken op het feest. Enige afwezige was een van de gastheren zelf. Patrick Vanden Avenne herstelde in het ziekenhuis van een operatie.
720...
Dit artikel is alleen voor abonnees
U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt
VarkensDe Belgische varkenssector vreest de gevolgen van de nieuwe importheffingen op varkensvlees die sinds woensdag 10 september van kracht zijn in China. De ‘zeer zware’ tarieven zullen al op de korte termijn de markt verstoren, zegt Pork.be, de belangenorganisatie van de Belgische varkenshouderij. Ook Boerenbond vraagt snel meer duidelijkheid en een oplossing.