Startpagina Fruit

Italië blijft grootste wijnproducent ter wereld

Italië zal wellicht van een goede wijnoogst kunnen genieten dit jaar en zijn status van 's werelds grootste wijnproducent behouden, na 2 moeilijke jaren. Dat blijkt woensdag 10 september uit ramingen van het Italiaanse ministerie van Landbouw en de Italiaanse wijnbond.

Leestijd : 1 min

Italië is sinds 2007 de grootste wijnproducent ter wereld, met uitzondering van de jaren 2011, 2014 en 2023, toen het Frankrijk moest laten voorgaan, en 2013, toen Spanje wereldleider was na een uitzonderlijke oogst.

De Italiaanse wijnbouwers zouden dit jaar naar verwachting 47 miljoen hl wijn en druivenmost produceren, een stijging met 8% ten opzichte van 2024 en een terugkeer naar het gemiddelde niveau van de voorgaande jaren.

Italië behoudt zijn voorsprong op Frankrijk (37,4 miljoen hl verwacht in 2025), dat vooral te lijden had onder grote hitte in augustus. Spanje komt met een verwachte 36,8 miljoen hectoliter op de derde plaats.

“Het is een evenwichtig wijnjaar, zonder buitengewone pieken in de productie, maar met interessante vooruitzichten op het vlak van kwaliteit, die bijna overal tussen goed en uitstekend schommelt”, benadrukten de Italiaanse wijnbond en de vereniging van Italiaanse oenologen in een rapport.

Belga

Lees ook in Fruit

Positieve vooruitzichten voor appel- en perenoogst in België en EU

Fruit De eerste oogstramingen voor het seizoen 2025-2026 geven aan dat we in Europa een appeloogst van 10,5 miljoen ton mogen verwachten. Dat is een eerder normale oogst in vergelijking met het vijfjaarlijks gemiddelde. Met een verwachte perenoogst van 1,7 miljoen ton in de EU – ook een normale oogst – herstelt die zich ten opzichte van de lage oogsten van de voorbije jaren. De Belgische appel- en perenoogst wordt hoger ingeschat dan vorig jaar.
Meer artikelen bekijken