Startpagina Akkerbouw

Maïs hakselen is de boodschap!

Op niet minder dan 16 locaties werden de voorbije weken door 11 partners maïsmonsters genomen om het gehalte aan droge stof te meten. Hiermee werd de afrijping van de maïs opgevolgd. Door de snelle evolutie op het veld is dit al de laatste meting.

Een aantal locaties waar de staalnames gebeurden, waren vorige week donderdag reeds geoogst. Bij de overgebleven locaties was een stijging van 6% in droge stof te meten. Met deze cijfers kan er gesteld worden dat de maïs overal klaar is om gehakseld te worden, of dat deze zelfs al in een te ver gevorderd stadium is.

Niet meer wachten om te oogsten

Naarmate de maïs droger wordt geoogst, wordt het moeilijker en...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Bezoek aan projecten rond watervoorziening

Akkerbouw Met de Wereldwaterdag van 22 maart in het vooruitzicht organiseerden Inagro en Boerenbond een inspiratiereis doorheen Midden-West-Vlaanderen naar projecten die inspelen op het voorzien van voldoende water voor de land- en tuinbouw.
Meer artikelen bekijken