Startpagina Wetgeving

Mededingingsautoriteit onderzoekt misbruik van economische afhankelijkheid in de landbouwsector

De Belgische Mededingingsautoriteit (BMA) heeft een ambtshalve onderzoek geopend naar een mogelijk misbruik van economische afhankelijkheid in de landbouwsector, nadat een vooronderzoek ernstige aanwijzingen van een mogelijke inbreuk aan het licht bracht.

Volgens de concurrentiewaakhond zou de betrokken onderneming misbruik maken van een positie van economische afhankelijkheid waarin landbouwers zich ten opzichte van haar bevinden. Details over de onderneming, of over de deelsector van de landbouw waarover het onderzoek gaat, worden niet gegeven.

Landbouworganisatie Boerenbond vindt het onderzoek een goede zaak en is tevreden dat klachten uit de keten ter harte worden genomen.

Belangrijke...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Wetgeving

Hoe pacht betalen na overlijden van de verpachter?

Wetgeving Regelmatig bereiken ons vragen over de situatie na het overlijden van de verpachter. Een heel specifiek probleem is dat van de betaling van de pachtprijs na het overlijden van de verpachter wanneer de pachter geen idee heeft wie de erfgenamen zijn. Wij leggen uit wat de pachter kan doen.
Meer artikelen bekijken