Startpagina Akkerbouw

Waalse biolandbouw verliest voor het eerst in ruim 20 jaar terrein

De sector van de biolandbouw in Wallonië heeft het voorbije jaar terrein verloren, voor het eerst in meer dan twintig jaar, zo blijkt uit cijfers van de vzw Biowallonie.

Zowel het aantal producenten die het biocertificaat mogen dragen nam af, als de landbouwoppervlakte bestemd voor biologische productie.

Eind 2022 telde het zuiden van het land 2.010 producenten met een biolabel. Definitieve cijfers voor 2023 zijn er nog niet, maar het aantal zou onder de symbolische grens van 2.000 zijn gezakt. “Het gaat om de eerste daling sinds 2003”, zegt de directeur van Biowallonie, Philippe Grogna.

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Sorghum heeft potentieel in een ruwvoederrantsoen

Akkerbouw Sorghum kan een monocultuur van maïs of gras doorbreken en heeft veel potentieel voor het inpassen in een ruwvoederrantsoen. Het Project Farmers’ Benefits ging aan de slag met deze nieuwe teelt en onderzocht het potentieel ervan voor Vlaamse landbouwers.
Meer artikelen bekijken