Startpagina Veeteelt

Landbouworganisaties roepen Kamerleden op tegen dieren in de grondwet te stemmen

De landbouworganisaties ABS, Boerenbond en FWA maken zich grote zorgen over de mogelijke consequenties van de opname van dieren in de grondwet, waarover het parlement donderdag stemt. In een open brief roepen ze de Kamerleden dan ook op om een tegenstem uit te brengen.

Het voorstel brengt de bescherming van dieren onder in artikel 7 bis van de grondwet en luidt letterlijk: “Bij de uitoefening van hun respectieve bevoegdheden streven de federale staat, de gemeenschappen en de gewesten naar bescherming van en zorg voor dieren als wezens met gevoel.” Eind vorig jaar stemde de Senaat al in met het inschrijven van het dierenwelzijn in de grondwet, donderdag kan het voorstel definitief goedgekeurd worden als een tweederdemeerderheid in de plenaire vergadering van de Kamer wordt gevonden.

De...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

Zeventigtal salmonella-infecties in België gelinkt aan consumptie van eieren

Pluimvee Het Nationaal Referentie Centrum voor Salmonella (NRC, Sciensano) stelde sinds begin dit jaar een verhoging vast van een bepaalde salmonellastam. Daarop werd een brononderzoek gestart door het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV), het Departement Zorg en Sciensano. Uit de resultaten blijkt dat eieren aan de oorzaak liggen van de Salmonella-uitbraak. Intussen worden de betrokken producten teruggeroepen van bij de consument.
Meer artikelen bekijken