Startpagina Aardappelen

Spuittechnieken in aardappel vergeleken

Tijdens het vorige teeltseizoen werden door de partners van het Optispray-project verschillende spuittechnieken in aardappelen getest en beoordeeld op bedekkingsgraad en depositie.

Binnen het onderzoek werden zowel driftreducerende als luchtinjectie- doppen getest, net als spuiten onder een hoek en spuiten met luchtondersteuning of met een sleepdoek. Optispray is een vierjarig, door Vlaio en de sector gefinancierd project dat een computermodel wil ontwikkelen dat bespuitingen simuleert. Zo willen de projectpartners de keuze voor een aangepaste spuittechniek of spuitinstelling vereenvoudigen voor landbouwers, loonwerkers en adviseurs. De projectpartners zijn Inagro, ILVO, KU Leuven en UGent.

Het model focust voorlopig op...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Aardappelen

Belgapomnotering blijft onveranderd

Aardappelen Sectororganisatie Belgapom meldt op 21 november een notering van 15 euro/ton (zonder btw) voor de aardappelrassen Fontane en Challenger. Hiermee blijft de notering al weken ongewijzigd.
Meer artikelen bekijken