Startpagina Bieten

Bieteninstituut meldt de aanwezigheid van aardvlooien en bietenkevers

Het Bieteninstituut (KBIVB) meldt in sommige percelen de aanwezigheid van grote aantallen aardvlooien en/of kevers. Deze veroorzaken soms ernstige schade aan jonge planten.

Leestijd : 1 min

Betreffende de zaai, hebben meer dan de helft van de percelen een opkomstpercentage van meer dan 60%. Regen heeft de zaai vertraagd, vooral in de regio Henegouwen.

Als je grote aantallen aardvlooien in percelen waarneemt, raadt het KBIVB aan om pyrethroïden (zoals Karate Zeon) te gebruiken. Deze behandeling is alleen gerechtvaardigd bij ernstige aanvallen. Deze producten moeten in contact komen met het insect om effectief te zijn. Daarom moeten ze worden gespoten wanneer de insecten actief en zichtbaar zijn. Maar de luchtvochtigheid moet ook hoog zijn. Met andere woorden, s’avonds is het de beste periode om te spuiten.

Als je deze behandeling uitvoert, wacht dan 2-3 dagen voordat u uw FAR uitvoert. Als de drempel van 2 bladluizen is bereikt, voeg dan een Teppeki of Movento (vanaf 2-bladstadium) toe aan uw FAR-mengsel. Gazelle (acetamiprid) is niet toegelaten vóór het BBCH31-stadium (begin van rijsluiting).

Controleer altijd de toepassingen op Fytoweb.

KBIVB

Lees ook in Bieten

EU schort gunstig regime voor import ruwe rietsuiker tijdelijk op

Bieten De lidstaten van de Europese Unie hebben op 30 april een voorstel van de Europese Commissie aangenomen, op initiatief van België, dat tot doel heeft om de druk van goedkope suikerimporten op de Europese markt te verminderen. Dat heeft Waals minister van Landbouw Anne-Catherine Dalcq (MR) bekendgemaakt.
Meer artikelen bekijken