Startpagina Veeteelt

Al 23.000 schapen en 36.000 runderen overleden door blauwtong

Sinds het virus in ons land is opgedoken zijn ongeveer 23.000 schapen en 36.000 runderen overleden aan de gevolgen van blauwtong. Dat heeft ontslagnemend minister van Landbouw David Clarinval (MR) donderdag 19 september in de Kamer verklaard.

Leestijd : 1 min

Sinds mei zijn er 3 verschillende vaccins beschikbaar, die een voorlopige vergunning hebben gekregen. Er zijn 1 miljoen dosissen beschikbaar. Daarvan zijn er al 150.000 geregistreerd in Sanitel, de gegevensbank voor de identificatie, registratie en opvolging van de dieren.

Onder dat cijfer vallen niet de vaccinaties die door landbouwers zelf werden toegediend, antwoordde de minister op vragen van Anne Pirson (Les Engagés) en Julie Taton (MR). “Er is op dit moment geen tekort aan vaccins.” Maandag 23 september vindt een Europese Landbouwraad plaats. Minister Clarinval zal er de Europese Commissie vragen de crisismiddelen vrij te maken.

Belga

Lees ook in Veeteelt

Westnijlvirus vastgesteld bij 25 paarden en zestigtal vogels

Overdraagbare ziekten Er zijn in België al 25 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld bij paarden sinds de eerste besmetting begin augustus. Ook bij een zestigtal vogels is het virus al geconstateerd. Dat zegt het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) op 10 september. Volgens het Vlaams Departement Zorg zijn er nog geen besmettingen bij mensen vastgesteld in Vlaanderen.
Meer artikelen bekijken