Startpagina Pluimvee

Risiconiveau vogelgriep in Frankrijk stijgt naar ‘matig’

Het risiconiveau voor vogelgriep in Frankrijk werd verhoogd van ‘verwaarloosbaar’ naar ‘matig’. Dat meldt het Journal officiel, de Franse evenknie van ons Belgisch Staatsblad.

Leestijd : 1 min

In de publicatie staat te lezen dat “de mogelijkheid bestaat dat het virus wordt verspreid door trekvogels die over het Franse vasteland trekken”.

Drie categorieën

Het risico voor pluimvee wordt ingedeeld in 3 categorieën: ‘verwaarloosbaar’, ‘matig’ en ‘hoog’. Eind april werd het niveau verlaagd naar ‘verwaarloosbaar’. Daarvoor had Frankrijk sinds begin december 2023 een ‘hoog’ risico.

Volgens het Franse ministerie van Landbouw nemen detecties van hoogpathogene aviaire influenza (vogelgriep) in Europa toe bij wilde en gekweekte vogels, met name in Oost-Europa, tot in Duitsland en Italië. Deze gevallen bevestigen een sterke infectiedynamiek bij wilde vogels, waaronder vogels die gebruikmaken van actieve migratiecorridors stroomopwaarts van Frankrijk.

Nog geen vogelgriep in België

In België zijn dit jaar volgens het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) nog geen uitbraken van vogelgriep vastgesteld op pluimveebedrijven of bij hobbydierhouders.

Belga/Frans ministerie van Landbouw

Lees ook in Pluimvee

Meer artikelen bekijken