Startpagina Overdraagbare ziekten

Betalingsfaciliteiten sociale bijdragen blauwtongslachtoffers verlengd

De rundvee- en schapenhouderij in ons land hebben het bijzonder moeilijk door de verspreiding van blauwtong. Federaal minister van Landbouw David Clarinval verlengt de betalingsfaciliteiten voor de sociale bijdragen van door blauwtong getroffen veehouders.

Volgens het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) werden dit jaar tot september 15.000 runderen en 23.000 schapen getroffen door de ziekte. Om de veehouders te helpen in deze moeilijke periode had minister Clarinval al beslist om deze sectoren te erkennen als sector in crisis. Daardoor konden landbouwers van wie het beslag getroffen werd door de ziekte gebruikmaken van betalingsfaciliteiten voor hun sociale bijdragen voor het derde kwartaal van 2024.

Minister Clarinval kondigde aan dat hij deze betalingsfaciliteiten wil...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Overdraagbare ziekten

Zwitserse runderziekte is geïdentificeerd

Overdraagbare ziekten De runderziekte die sinds half juli Zwitserland teistert, is geïdentificeerd. Het Zwitserse kantoor voor Voedselveiligheid en Dierenwelzijn (OSAV) en het Zwitserse Instituut voor Virologie en Immunologie (IVI) kondigden aan dat het gaat over Shamonda(-like), een orthobunyavirus van de serogroep Simbu. Dat wordt bevestigd door het Friedrich Loeffler Institut in Duitsland. Inmiddels zijn er ook besmettingen in Duitsland en Frankrijk.
Meer artikelen bekijken