Startpagina Actueel

Beschermingsstatus van de wolf wordt een beetje afgezwakt

Europa wijzigt de beschermingsstatus van de wolf van 'streng beschermde diersoort' naar 'beschermde diersoort'. De permanente commissie van het Verdrag van Bern, dat de bescherming van wilde dier- en plantensoorten bepaalt, heeft op 3 december ingestemd met die vraag van de Europese Unie. Op de beslissing komen gemengde reacties.

Door de beschermingsstatus van de wolf te versoepelen, wil de Europese Unie ‘meer flexibiliteit’ om te verhinderen dat de gegroeide wolvenpopulatie steeds meer schade blijft toebrengen aan de Europese veestapel.

Tussen 2012 en 2023 is het aantal wolven dat in Europa leeft bijna verdubbeld, van 11.200 dieren in 2012 naar meer dan 20.300 dieren 2023, met een toename van het aantal door wolven gedode stuks vee tot 65.500 per jaar als gevolg, aldus een berekening die in Europese middens circuleert.

De lidstaten van...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Alternatieve aandrijvingen en andere aandachtstrekkers op Agritechnica

Agritechnica We raken niet uitgeschreven over ‘s werelds grootste landbouwmechanisatiebeurs Agritechnica die afgelopen najaar doorging in Duitsland. In deze bijdrage kijken we eens naar de tractoren en wielladers die een ‘alternatieve’ aandrijving hebben in plaats van de klassieke dieselmotor. Ook hebben we oog voor enkele andere aandachtstrekkers op de beursvloer.
Meer artikelen bekijken