Startpagina Actueel

ILVO test sleufsilo’s met geopolymeren en gerecycleerde grondstoffen

Een klassieke betonnen sleufsilo kan al na 10 of 15 jaar beginnen te degraderen. Onder meer door de vele handelingen met zware machines en door de zure silo- of kuilsappen kan het beton loskomen of scheuren, zodat er deeltjes in het voer of in de voermengwagen terecht kunnen komen. Het Instituut voor Landbouw-, Visserij- en Voedingsonderzoek (ILVO) test betonnen sleufsilo’s met een verwachte levensduur van 35 tot zelfs 50 jaar.

De bestaande sleufsilo’s van de afdeling Dier van het ILVO zijn aan vervanging toe. De onderzoeksinstelling maakt van de gelegenheid gebruik om een reeks innovatieve materialen te testen in 12 nieuw sleufsilo’s. Daarvoor is ruim 5.000 m³ beton nodig. Sensoren in het beton zullen volgen hoe de nieuwe materialen presteren ten opzichte van dezelfde silo’s in klassiek beton.

Cementloos beton

Een eerste nieuwe variant is beton waarbij het cement vervangen wordt door...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Machinedemo toont doelgericht onkruid bestrijden met robotica en AI

Werktuigendagen Doordat steeds meer herbiciden wegvallen wordt onkruidbestrijding een stuk lastiger en groeit de nood aan efficiënte, duurzame alternatieven. Telers zijn stilaan meer aangewezen op mechanische oplossingen. Artificiële intelligentie (AI) doet ook in de land- en tuinbouw alsmaar meer haar intrede. De demo rond robotisering in onkruidbeheersing die op de Werktuigendagen plaatsvond, lokte dan ook heel wat geïnteresseerden.
Meer artikelen bekijken